Aktualności

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

[ 2023-11-15 ]

Świąteczna karuzela, święty Mikołaj, liczne animacje dla dzieci czy koncerty kolęd to tylko nieliczne atrakcje, które czekać będą na naszych gości w okresie od 6 – 17 grudnia na terenie Małej Plaży w Szałe.

To impreza, którą chcemy zrobić najlepiej jak umiemy, aby podziękować Wam za ten rok i wspólnie z Wami, dlatego jeśli macie adekwatny do okazji produkt - wystawiajcie się, przybywajcie wspierać lokalnych przedsiębiorców i udostępniajcie informacje, aby usłyszano o nas w całej Polsce. Nie miejmy kompleksów, bo do nas tez mogą przyjeżdżać ludzie z Polski, wystarczy pokazać, ze warto.

Chcemy, aby organizowany przez Gminę Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku, Stowarzyszenie Aktywni oraz Fundacja Pomaganie Jest Trendy bożonarodzeniowy jarmark był jednym z największych i najbogatszych pod względem atrakcji w regionie i jedynym organizowanym nad jeziorem. Impreza będzie tradycyjnie również okazją do tego, żeby pomagać, a pomagać będziemy tym razem zrobić wielkie paczki dzieciom przebywającym w trakcie świąt na oddziałach szpitalnych w regionie. 

Jarmark rozpocznie się Paradą Bożonarodzeniową w której huczne otwarcie zainaugurują szczudlarze, bajkowe postacie czy animatorzy z kaliskiego Figle Migle, którzy w rytm orkiestry poprowadzą Świętego Mikołaja wzdłuż Słonecznej Promenady do włodarzy Opatówka, którzy oficjalnie otworzą działanie jarmarku. Do udziału w paradzie zapraszani są również dzieci i rodzice, którzy chcieliby wspólnie ze św. Mikołajem wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Prócz spotkania z Mikołajem, dzieci będą mogły wspólnie z rodzicami wziąć udział w warsztatach piernikowych organizowanych przez stowarzyszenie „Godzina dla Kalisza”.

Organizatorzy do udziału zapraszają wystawców, którzy w trakcie jarmarku wystawią swoje starannie wyselekcjonowane produkty – do wystawiennictwa zapraszani są producenci i dystrybutorzy produktów związanych ze świętami (m.in. choinki, ozdoby świąteczne, herbaty, miody, ciasta, pierniki, karpie, produkty prezentowe, rękodzieło, oryginalne oscypki czy produkty cateringowe), warto się spieszyć ponieważ organizatorzy zadbali o to, aby każde stoisko oferowało inne produkty, a co za tym idzie każdy przedsiębiorca otrzyma miejsce dla swojej działalności na wyłączność. Wystawcy za udział w jarmarku zapłacą wyłącznie za wynajęcie domków (jest to kwota 2000 zł za cały okres, czyli Ok 180 zł za dobę) – pozostałe koszty (jak opłata za miejsce czy prąd) przejęła na siebie Gmina Opatówek w ramach wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców -impreza od 12.11 promowana będzie poprzez billboardy rozmieszczone na terenie byłego województwa kaliskiego, plakaty i zaproszenia dystrybuowane przez nasze elfy oraz drukiem bez adresowym do skrzynek w regionie.

Oczywiście nie zabraknie grzańców, wiejskiego chleba, pajd ze smalcem, pierogów czy bigosu z własnej roboty, które nie tylko będzie można skosztować na miejscu, ale także zamówić do domu na święta. Do udziału w jarmarku zgłaszać można się bezpośrednio od środy do niedzieli na Małej Plaży w Szałe lub za pośrednictwem emaila: krzysztof@malaplaza.pl.

W trakcie jarmarku zorganizowany zostanie również konkursowy koncert kolęd o tytuł „Gwiazdki Bożonarodzeniowej” z udziałem reprezentacji lokalnych szkół podstawowych oraz konkurs kolęd, do którego zaproszeni zostaną uczniowie szkół średnich, szkół muzycznych i studenci z naszej regionu, którego celem będzie wspólny występ z gwiazdą kolędowego wieczoru, której nazwisko organizatorzy zdradzą niebawem.

W kolędowaniu wezmą również udział lokalne gwiazdy, związane z konkursem „GrandPrix Mała Plaża”, takie jak Julia Podolska, Anna Klepanda czy Marcel Tułacz a jak pozwoli pogoda to ulepimy wspólnie bałwana.

Do tego czasu będzie u nas również sauna i balia, dzięki zaangażowaniu i pomocy Sauny ogrodowe KOBA pomagać nam będą również : Veritas - Place Zabaw, Przemysław Szczeblewski przemodronphoto, FORMAT PRZESTRZENI, ImproBudka 360.

Więcej informacji na stronie internetowej; https://www.facebook.com/malaplazakalisz

 źródło: Mała Plaża 

Kalendarz wydarzeń

lipiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [ 28 ]
29 30 31        
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek