Aktualności

LEGENDA FUTBOLU W ALEI GWIAZD

[ 2024-07-08 ]
Wicemistrz olimpijski w piłce nożnej z Barcelony (1992), były 70 krotny reprezentant Polski, jak pisze Polski Komitet Olimpijski jeden z najlepszych polskich piłkarzy na przełomie wieku, a ostatnio znany młodszemu pokoleniu jako zawodnik freak fightowych federacji jak FFF czy Fame MMA spontanicznie pojawił się na Małej Plaży w Szałem, aby odbić dłoń w pierwszej na świecie Alei Gwiazd Dobroczynności, powstającej wzdłuż Słonecznej Promenady.  Mowa oczywiście o Piotrze Świerczewskim.
"Obecność Piotra u nas jest ważna, nie tylko jako reprezentanta polski w dobie toczącego się turnieju Euro, ale także z uwagi na rok olimpijski, a przecież jest on olimpijczykiem i  współautorem ostatniego właściwie sukcesu polskiej reprezentacji w piłce nożnej tej rangi o czym warto przypominać. Cieszy nas fakt, że Piotr znalazł czas i chęci, aby obejrzeć wspólnie z naszą społecznością mecz i fajnie, że był to mecz akurat z Francją, bo przecież prócz polskiego ma on obywatelstwo francuskie, gdzie przez 10 lat rozegrał 265 meczów w topowych klubach. Piotr wziął też udział w pierwszej edycji projektu Pomaganie Jest Trendy, w produkowanym przeze mnie filmie "SkarLans" i tylu imprezach naszej fundacji, że aż ciężko mi zliczyć" - komentuje Krzysztof Gorzkiewicz, właściciel projektu "Mała Plaża" oraz prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy. 

      Świerczewski wcześniej zdobył również tytuł Mecenasa Dobroczynności w trakcie organizowanej przez fundację imprezy "Charity Ride With The Stars" na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Odbita przez piłkarza dłoń w gipsowej formie trafi teraz do obróbki, a następnie jeszcze w tym sezonie zostanie zainstalowana w wybudowanej przez Gminę Opatówek do tego celu alejce, prowadzącej do jeziora. 
 
      Swoje dłonie do tej pory odbili już m.in.: Marek Piekarczyk, Liroy, Viki Gabor, Tede, Beata Poźniak czy legenda amerykańskiego rapu Afu Ra, w tym roku organizatorzy zaprosili tu też m.in. Roberta Lewandowskiego, Igę Świątek, Kaliber 44 czy Marcina Gortata. 

 

źródło: Mała Plaża
Galeria zdjęć:

Kalendarz wydarzeń

lipiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [ 28 ]
29 30 31        
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek