Aktualności

Popłynęli w piękny rejs

[ 2024-07-08 ]
W niedzielę na Małej Plaży w Szałem odbył się Światowy Dzień Marynarza. Z tej okazji pod przewodnictwem Prezesa Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej Romana Szychowskiego goście Małej Plaży i wypożyczalni Szałowe Lato mogli bezpłatnie kajakiem zwiedzic zbiornik wodny w miejscowości Szałe.Amatorzy mocnych wrażeń mogli też poczuć adrenalinę przejazdami na kole wodnym, bananie czy wodnych nartach, a ponadto zapoznać się z pracą policji wodnej, która choć mało kto wie tuż obok Małej Plaży ma swój komisariat, to wypływają stąd na wodę dbając o bezpieczeństwo terenów położonych nad zalewem.
Spotkanie z marynarzami zaowocowało również warsztatami, w ramach których dzieci mogły poznać przepisy ruchu wodnego oraz nauczyć się alfabetu morse'a, a nawet nauczyć się nadawać swoje imię i krótkie zdania kluczem telegraficznym. 
 
"Rejsy, które zorganizowaliśmy wspólnie z wypożyczalnią sprzętu wodnego Szałowe Lato miały na celu przede wszystkim zaprezentowanie tego jak pięknie jest na wodzie w Szałem, cieszy nas, że większość rejsujących planuje wrócić tu na wodę, zgłosiła się nawet kaliska firma, która wykupiła naprzemiennie codzienne kajaki i rowerki wodne dla swoich pracowników, aby zapewnić im aktywność fizyczność oraz relaks, który ta woda jak przekonali się w niedzielę użytkownicy gwarantuje. Wiem, że są tacy, którzy mówią tu o dziwnych zapachach i nadzwyczajnych zanieczyszczeniach, ale mówią to zwykle te osoby, które dawno tu nie były lub mają w interesie tak mówić, jest tu teraz oczywiście sinica jak na wielu wodach, nawet na morzu, ale m.in. dlatego właśnie walczymy o skutery wodne, co do samej wody, wkrótce po uruchomieniu skuterów udowodnimy, że nie jest tak źle" - powiedział Krzysztof Gorzkiewicz, właściciel Małej Plaży. 

      Jak w każdy weekend dzieci tego dnia mogły skorzystać również z plenerowego bajkolandu oraz organizowanych przez Figle Migle animacji dla dzieci - tym razem obecnie w Szałem dzieci mogły zamienić się w piratów. 

źródło: Mala Plaża

Kalendarz wydarzeń

lipiec - 2024
Po Wt Śr Cz Pt SoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 [ 28 ]
29 30 31        
Komunikaty ostrzegawcze
Komunikaty w sprawie pomocy dla Ukrainie
Komunikaty Covid-19
Komunikaty Covid-19
Załatw sprawę w Urzędzie
Powiadomienie SMS
Odpady komunalne
Eco Harmonogram
Eco Harmonogram - Wyszukiwarka odpadów
Lokalny Program Rewitalizacji
Program 500+
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatówku
Gminna Biblioteka w Opatówku
Muzeum Histori Przemysłu w Opatówku
GOK Opatówek