www.opatowek.pl | Gmina Opatówek: ZUMI.pl / Mapa Targeo / mapa Google | Pogoda w Gminie
Jesteś tutaj: › Aktualności oświata :: Z wizytą w indiańskiej wiosce
Dzisiaj jest niedziela, 5 lutego 2012 r., imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
Aktualności oświata

Z wizytą w indiańskiej wiosce

W dniu 04.09.2010 dzieci z rodzin dysfunkcjonalnych z terenu gminy Opatówek uczestniczyły w wycieczce do Józefowa koło Chocza.

Wyjazd został zorganizowany przez GOPS i Świetlicę Środowiskową "Słoneczko" w Opatówku w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2010.

Dzieciom został zapewniony przejazd, posiłek oraz program jednodniowej wycieczki edukacyjnej w wiosce indiańskiej Raven Territory. Jest to największa wioska Indian Północnoamerykańskich w Europie.

Cały program odbywał się w fabule westernowej. Uczestnicy zostali powitani przez szeryfa, który opowiadał o kulturze Indian oraz Dzikiego Zachodu, pilnował on również porządku w wiosce przez cały pobyt. Następnie dzieci zwiedziły wioskę Indian i Tipi Ognia oraz otrzymały pamiątki: widokówkę, mapę wioski oraz list gończy.

Dużo radości dzieciom sprawiło pokonanie Indiańskiego Toru Przygody, który składał się z równoważni Szoszonów, linowego mostu, ruchomej belki Apaczów oraz wspinaczki. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rzucie tomahawkiem, podkową do wiadra, kapeluszem na rogi byka oraz w strzelaniu z paintballa.

Największe emocje wzbudziły dwie konkurencje: pierwsza polegała na wcieleniu się w trapera i płukaniu złota. Każdy mógł zatrzymać znalezione skarby, należało jednak pamiętać o oddaniu części znalezionego złota, czyli o zapłaceniu podatku do biura szeryfa. W drugiej, drużynowej konkurencji należało wykazać się umiejętnością dojenia krów. Wygrała drużyna dziewcząt.

Dziękujemy Pani Marcie Lewickiej za nieodpłatną pracę kierownika wycieczki.