www.opatowek.pl | Gmina Opatówek: Mapa Targeo / mapa Google | Pogoda w Gminie
Jesteś tutaj: › Aktualności oświata :: Gimnazjum w Opatówku - Zakończenie roku szkolnego
Dzisiaj jest niedziela, 18 lutego 2018 r., imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Aktualności oświata

Gimnazjum w Opatówku - Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego to moment, o którym marzą uczniowie od pierwszych wrześniowych dni nauki. Wtedy rozpoczynają się wyczekiwane przez wszystkich wakacje.

Obecność gości, odświętne stroje, przystrojony hol - to wszystko dodaje powagi temu wydarzeniu. Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymali świadectwa promocyjne, wielu z nich świadectwo z wyróżnieniem oraz Złote Tarcze.
Wśród pierwszo i drugoklasistów dwoje uczniów otrzymało specjalne nagrody. Ich wysokie wyniki w nauce oraz wzorowa postawa ucznia znalazły uznanie w oczach Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego oraz Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Na miano najlepszych uczniów w roku szkolnym 2016/2017 zapracowali Katarzyna Szafirowicz z klasy II a oraz Bartosz Milczarek z klasy I b. Gratulujemy.
Kilkoro spośród uczniów klas I i II musi się w czasie wakacji wziąć do pracy, aby w sierpniu zdać egzaminy poprawkowe - trzymajmy za nich kciuki.

Pożegnanie absolwentów w Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku
Piątek 23 czerwca 2017 roku dla uczniów klas trzecich Gimnazjum był dniem szczególnym. Po trzech latach nauki pożegnali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i kolegami z klas młodszych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Sebastian Wardęcki - Burmistrz Gminy Opatówek, Ksiądz Prałat Władysław Czamara, Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek, Arkadiusz Łańduch - Dyrektor ZEAS Gminy Opatówek, Małgorzata Matysiak - Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku, Jerzy Marciniak - Dyrektor Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Mariusz Małoburski i Mateusz Walczak - Radni Rady Miejskiej Gminy Opatówek oraz rodzice uczniów.
W tym roku szkolnym absolwentami zostało 93 uczniów, z czego 19 osób uzyskało świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. Ośmioro ukończyło szkołę, otrzymując laur ''Złotego Absolwenta'', są to: z klasy III a: Zuzanna Kurpik, Alicja Muszyńska, Sebastian Olejnik, Andżelika Wosiek, z klasy III b: Agata Małoburska, z klasy III d: Martyna Dziedzic, Patrycja Raczkowska, Justyna Wielgosz.
Ponadto uczniowie uhonorowani zostali wieloma nagrodami, zarówno za wyniki w nauce, jak i osiągnięcia sportowe, aktywną działalność w kołach zainteresowań i organizacjach młodzieżowych, wzorową frekwencję. Najwybitniejszy absolwent, jak co roku, otrzymał Nagrodę Dyrektora Szkoły - w tym roku szkolnym na to wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy III d Martyna Dziedzic, która ukończyła szkołę ze średnią ocen 6.0, poza tym z sukcesami reprezentowała szkołę w wielu konkursach. Burmistrz Gminy Opatówek uhonorował uczniów wyróżniających się w nauce (Martyna Dziedzic z klasy 3 d, Justyna Wielgosz z klasy 3 d, Andżelika Wosiek z klasy 3 a, Zuzanna Kaźmierczak z klasy 3b oraz Sebastian Olejnik z klasy 3a) oraz tych, którzy osiągali sukcesy w innych dziedzinach (Gabriela Michalak z klasy IIIb, Iwona Tomczak z klasy IIIa, Ewelina Spież z klasy IIId, Oliwia Skowrońska z klasy IIIb oraz Agata Małoburska z klasy IIIb). Nagrodę Marzeny Wodzińskiej - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego otrzymała Martyna Dziedzic.

Nie tylko uczniowie żegnali się z Gimnazjum. Dyrektor Jolanta Pokojowa postanowiła w tym roku skorzystać z przywileju przejścia na emeryturę. W swoim wystąpieniu mówiła: ''Wszystko ma swój czas, ma początek i koniec. Dotyczy to także nas i naszej szkoły, tak więc dzisiejsze spotkanie ma charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu w takim gronie po raz ostatni, z drugiej - ponieważ po raz ostatni pożegnanie absolwentów odbywa się w gimnazjum. Gdy nadchodzi czas pożegnania, uświadamiamy sobie, jakie to wszystko, co nas otaczało, było ważne i wyjątkowe". Piękne 35 lat pracy pedagogicznej, z czego 10 lat jako dyrektor gimnazjum, zasługują na szacunek i uznanie. Panią Jolantę Pokojową ciepłymi słowami żegnali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji lokalnych.

Mottem całej uroczystości były słowa księdza Jana Twardowskiego ''Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna'' - niech te słowa będą dobrą wróżbą na bliższą i dalszą przyszłość.

Strona główna
strzalka Aktualności
strzalka Komunikaty, ogłoszenia
strzalka Akty normatywne
strzalka
Wiadomości Gminne menu rozwijane
strzalka Publikacje, wydawnictwa
strzalka Galeria
strzalka Kalendarz imprez
strzalka
Inwestycje w gminie menu rozwijane
strzalka
Projekty unijne menu rozwijane
strzalka
Projekt CAF menu rozwijane
strzalka Wybory, Referenda
strzalka Powiadamianie przez SMS
strzalka Konsultacje społeczne - przywrócenie praw miejskich dla miejscowości Opatówek
strzalka Program ''Rodzina 500+''
strzalka Konkurs studencki - zagospodarowanie zbiornika w m. Szałe
strzalka Miasta partnerskie
Informacje o Gminie
strzalka Informacje podstawowe
strzalka Charakterystyka, Historia
strzalka Insygnia Gminy
strzalka Statut Gminy
strzalka Prawo lokalne
strzalka Zamówienia Publiczne
strzalka Budżet Gminy
strzalka Strategia Rozwoju Gminy
strzalka Projekt Strategii Rozwoju Gminy Opatówek na lata 2014-2025
strzalka Diagnoza Stanu Gminy
strzalka Plan Rozwoju Lokalnego Gminy
strzalka Program Ochrony Środowiska
strzalka Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
strzalka Prognoza oddziaływania na środowisko
strzalka Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy
strzalka Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Opatówek
strzalka Lokalny Program Rewitalizacji
Władze Gminy
strzalka Burmistrz Gminy
strzalka Sekretarz Gminy
strzalka Skarbnik Gminy
strzalka Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy
strzalka Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy
strzalka Rada Miejska Gminy
Urząd Miejski Gminy
strzalka Kontakt
strzalka Dokumenty do pobrania
strzalka Wydziały Urzędu
strzalka Regulamin Organizacyjny
strzalka Informacje o naborze
strzalka Polityka cookies
Sołectwa
strzalka Wykaz sołectw
Telefony alarmowe
strzalka Ogólnoeuropejski numer alarmowy
strzalka Pogotowie ratunkowe
strzalka Policja
strzalka Państwowa Straż Pożarna
strzalka Pogotowie energetyczne
strzalka Pogotowie gazowe
Informator gospodarczy
strzalka
Inwestycje w gminie menu rozwijane
strzalka Oferta inwestycyjna
strzalka Oferty pracy
Polecamy
strzalka Pogoda w Gminie Opatówek
strzalka Przydatne adresy stron