www.opatowek.pl | Gmina Opatówek: Mapa Targeo / mapa Google | Pogoda w Gminie
Jesteś tutaj: › Aktualności oświata :: Zespół Szkół w Rajsku - Zakończenie roku szkolnego
Dzisiaj jest niedziela, 18 lutego 2018 r., imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Aktualności oświata

Zespół Szkół w Rajsku - Zakończenie roku szkolnego

W tym roku uroczystość tę świętowano w Polsce w piątek 28 czerwca. Społeczność szkolna Zespołu Szkół w Rajsku rozpoczęła swoje świętowanie od uczestnictwa w dziękczynnej mszy świętej.

Następnie, wyjątkowo przyjemny w tym dniu, dźwięk dzwonka zgromadził uczniów, rodziców, zaproszonych gości oraz nauczycieli w sali gimnastycznej, gdzie Hymnem Państwowym ogłoszono początek oficjalnego podsumowania pracy w mijającym roku szkolnym. Uroczystościom przewodniczyła dyrektor Zespołu Szkół w Rajsku Honorata Wolniaczyk. W tegorocznym prezydium zasiedli jeszcze: Wójt Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, wychowawczyni klasy szóstej szkoły podstawowej Bernadetta Blek, wychowawczyni klasy trzeciej gimnazjum Ewa Cichorek, przewodnicząca rady rodziców Anna Kaźmierczak.

Spotkanie to, jak co roku, było okazją do podziękowań, wyróżnień, pochwał i nagród. Pierwsze nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce i przykładne postawy uczniowskie wręczano uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej. Zaraz za nimi nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem odbierali uczniowie klas 4-6 i jako trzeci w kolejności etapów edukacyjnych, uczniowie klas 1-3 gimnazjum. Uczniowie zostali uhonorowani za wysokie wyniki w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, ale także za wyróżniającą frekwencję, sukcesy sportowe i czytelnictwo.

Nie zabrakło także nagród specjalnych. Uczniom z II i III etapu edukacyjnego, którzy uzyskali w swoich klasach najwyższe średnie ocen oraz uczniom, którzy dzięki wybitnym osiągnięciom sportowym godnie reprezentowali szkołę i gminę wręczono Nagrody Wójta Gminy Opatówek. Absolwenci klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy trzeciej gimnazjum za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz przykładną postawę ucznia otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

Szczególne miejsce w programie oficjalnym zakończenia roku szkolnego przeznaczono oczywiście absolwentom. Każdy z nich uroczyście odbierał dyplom absolwenta wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjalnej. Serdeczne i pełne szacunku podziękowania należały się również wszystkim rodzicom. Natomiast Listem Gratulacyjnym Dyrektora i Rady Pedagogicznej Szkoły uhonorowano rodziców absolwentów, mających najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu.

Część oficjalną uroczystości zakończyli dyrektor szkoły oraz wójt gminy, kierując wyrazy uznania dla uczniów, gratulacje dla rodziców, życzenia pomyślności absolwentom oraz życzenia udanego wypoczynku wszystkim zebranym.

W atmosferze przyjemnego wzruszenia i dumy nadszedł czas na wymianę artystycznych podarunków. Radosną piosenką i sympatycznym upominkiem klasa piąta pożegnała ustępujących im szóstoklasistów. Absolwenci zaś w kilku refleksyjnych wersach podziękowali rodzicom i nauczycielom za minione lata szkolnej nauki i wychowanie. Przyszła kolej na pożegnania trochę starszych i najstarszych uczniów. Klasa druga gimnazjum pożegnała najstarszych uczniów szkoły słowami serdecznych wspomnień oraz życzeń powodzenia. Nie zabrakło również miłego prezentu - pamiątkowej statuetki z załączonym na bileciku życzliwym słowem dla każdego z osobna.

Dla klasy trzeciej gimnazjum ten właśnie koniec roku szkolnego oznaczał pożegnanie z latami dzieciństwa i dorastania, rozstanie z koleżankami i kolegami. Absolwenci gimnazjum wraz z rodzicami mieli jeszcze życzenie podarowania szkole pożegnalnego prezentu, okazując w ten sposób wdzięczność i chęć upamiętnienia swojej tam obecności.

Wśród podziękowań rodzicom, wychowawcom, nauczycielom, personelowi niepedagogicznemu, musiało znaleźć się miejsce dla sentymentalnej podróży, jaką umożliwił pokaz fotografii prezentujący urok szkolnych lat. Przed nami czas odpoczynku, niech będzie bezpieczny i radosny. Po wakacjach rozpocznie się wędrowanie w dalsze życie. Już dziś życzymy wszystkim pomyślnych wyborów i szczęśliwych dróg.

Strona główna
strzalka Aktualności
strzalka Komunikaty, ogłoszenia
strzalka Akty normatywne
strzalka
Wiadomości Gminne menu rozwijane
strzalka Publikacje, wydawnictwa
strzalka Galeria
strzalka Kalendarz imprez
strzalka
Inwestycje w gminie menu rozwijane
strzalka
Projekty unijne menu rozwijane
strzalka
Projekt CAF menu rozwijane
strzalka Wybory, Referenda
strzalka Powiadamianie przez SMS
strzalka Konsultacje społeczne - przywrócenie praw miejskich dla miejscowości Opatówek
strzalka Program ''Rodzina 500+''
strzalka Konkurs studencki - zagospodarowanie zbiornika w m. Szałe
strzalka Miasta partnerskie
Informacje o Gminie
strzalka Informacje podstawowe
strzalka Charakterystyka, Historia
strzalka Insygnia Gminy
strzalka Statut Gminy
strzalka Prawo lokalne
strzalka Zamówienia Publiczne
strzalka Budżet Gminy
strzalka Strategia Rozwoju Gminy
strzalka Projekt Strategii Rozwoju Gminy Opatówek na lata 2014-2025
strzalka Diagnoza Stanu Gminy
strzalka Plan Rozwoju Lokalnego Gminy
strzalka Program Ochrony Środowiska
strzalka Plan Gospodarki Niskoemisyjnej
strzalka Prognoza oddziaływania na środowisko
strzalka Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy
strzalka Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Opatówek
strzalka Lokalny Program Rewitalizacji
Władze Gminy
strzalka Burmistrz Gminy
strzalka Sekretarz Gminy
strzalka Skarbnik Gminy
strzalka Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy
strzalka Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Gminy
strzalka Rada Miejska Gminy
Urząd Miejski Gminy
strzalka Kontakt
strzalka Dokumenty do pobrania
strzalka Wydziały Urzędu
strzalka Regulamin Organizacyjny
strzalka Informacje o naborze
strzalka Polityka cookies
Sołectwa
strzalka Wykaz sołectw
Telefony alarmowe
strzalka Ogólnoeuropejski numer alarmowy
strzalka Pogotowie ratunkowe
strzalka Policja
strzalka Państwowa Straż Pożarna
strzalka Pogotowie energetyczne
strzalka Pogotowie gazowe
Informator gospodarczy
strzalka
Inwestycje w gminie menu rozwijane
strzalka Oferta inwestycyjna
strzalka Oferty pracy
Polecamy
strzalka Pogoda w Gminie Opatówek
strzalka Przydatne adresy stron